View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 22 ian 2011, 16:13:51
andreeaiulia's Avatar
andreeaiulia andreeaiulia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 21 ian 2011
Locaţie: pitesti, Romania
Vârsta: 30
Date: 155cm, 51.5kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu Iulia - Un inceput sanatos

Citat:
Anterior postat de LicuriciColorat Vezi mesajul
Buna Iulia si bine ai venit
aici pe site o sa gasesti sprijinul de care ai nevoie
in primul rand ai o greutate frumoasa,nu cred ca trebuie sa mai slabesti ci doar sa te modelezi
ai vorbit de mancare dar de sport?sportul ajuta mult sa combati celulita si sa scapi de grasimea nedorita
in legatura cu mancare,asigurate ca ai in fiecare zi peste 1000cal,3 mese si 2 gustari,fructe,legume,cereale fara zahar(de la plafar),paine neagra,carne de pui si peste si lactate,nu exclude nimic din alimentatia sanatoasa,renunta la zahar si fainoase dar si produse de tip fas-food,stiu ca nu e usor dar incet incet te v'ei obisnui,ca sa nu devii frustrata perimite'ti de exp o data pe saptamana sa te resfeti cu ceva bun,fie o bucatica de prajitura,fie 2 cubulete de cioco sau o punga mica de pufuleti,sau daca nu incerca sa iti faci tu dulciuri dietetice si nu uita 2l de apa zilnic si neaparat sport
mult succes
multumesc.o sa incep sa fac exercitii acasa.si va rog sa-mi recomandati voi ce sport pot sa fac acasa si care sa dea si rezultate
andreeaiulia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1487 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 970 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]