View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 31 ian 2011, 01:08:28
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal Litlelight

buna si bine ai venit printre noi sa-ti traiasca fetita, sunt sigura ca e o dulce si ca a meritat atata efort si sacrificii

nu te mai invinovati pt kg acumulate, se poate intampla oricui sa se ingrase, iar mai ales pe fond emotional, la o pierdere, e ceva destul de des intalnit... vitaminele nu se acumuleaza totusi, ele doar determina un apetit crescut, dar daca ai grija cu ce potolesti acel apetit nu ai probleme

meniul tau e in regula, ce nu-ti place? sa nu crezi ca trebuie sa te infometezi, ai un meniu chiar ok pt primul pe care l-ai calculat vreodata am doua articole cu link la semnatura, citeste mai multe daca vrei sa te convingi ca nu la infometare trebuie sa apelezi tu

ceea ce am sa te sfatuiesc, e sa tii cont de valorile de la carbohidrati, grasimi si mai ales proteine, si nu vei avea probleme cu putina miscare, cu atentie ca sa mananci sanatos, o sa ajungi la silueta mult visata iti recomand chiar sa papi ceva mai multe calorii, sa incepi de pe la 1500/zi si pe masura ce slabesti sa le si scazi ca sa nu fie un soc pt organism, sa se poata adapta mai usor la nr mai mic de calorii, intelegi?

mult succes
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]