View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 03 feb 2011, 19:59:30
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: Jurnalul lui Ade (bia22)

Buna Ade
in primul rand dieta cu varza nu e o dieta pt a slabii atatea kg,o sa slabesti 3kg o sa te saturi de varza,chiar no so mai suporti,iar dupaia te v'ei ingrasa dublu,am incercat si eu so tin si mi so acrit de la gustul ei nu am mai suportat'o
in al doilea rand ca sa slabesti trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa+sport
renunta la dulciuri cumparate din comert,patiserie,painea alba(inlocuieste'o cu painea neagra),fara prajeli,paste fainose si cartofi,fara fast-food
alimente sanatooase:fructe,legume,cereale,lactate,carne de pui/peste pe gratar,painea neagra,dulciuri dietetice facute in casa(nu des,o data pe saptamana de exp daca iti plac foarte mult dulciurile),
trebuie sa ai 3 mese si 2 gustari pe zi,nu mancam mai tarziu de 9 seara,dar cu 3-4h inainte de culcare,2l apa pe zi,
sportul e foarte important atat pt slabit cat si pt sanatatea ta,te ajuta sa ai un corp mai tonifiat,mai frumos,fara celulita,incerca sa'ti faci timp pe 30min de 4x pe saptamana sa dansezi/sari coarda/alerga/bicicleta/tae-bo sau hip-hop abs
mult succes
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828