View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 16:04:59
Allesya's Avatar
Allesya Allesya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 01 iul 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Dukan
Date: 162cm, 67kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal iuliaaaaa - Incercarea de a deveni o slabuta

Citat:
Anterior postat de iuliaaaaa Vezi mesajul
In primul rand, buna, slabutelor! Sper sa ma primiti si pe mine in comunitatea voastra si sa ma ajutati sa ajung la greutatea pe care mi o doresc.
Am tot citit jurnalele voastre si am apreciat caldura cu care primiti membrii noi si sustinerea de care dati dovada.
Dupa nenumarate cure de slabire, dupa ce am abandonat cand corpul meu refuza sa mai slabeasca, m am gandit sa mi mai dau o sansa pt ca nu ma mai suport asa. Oscilez intre Rina 90 si Dukan. Ma puteti ajuta, va rog, sa iau o decizie?
Mi ar fi de mare ajutor sfatul unor pers care au trecut prin curele acestea sau au participat la discutii. Deci... ce spuneti?
O zi buna si frumoasa ca voi!

Salut Iulia si bine ai venit in comunitatea slabutelor ,

Si eu sunt noua pe aici (de fapt acesta e al doilea mesaj postat ), dar sper sa ma descurc si sa imi ating telul cu ajutorul slabutelor de aici, lucru pe care ti-l doresc si tie
Eu am tinut cateva saptamani dieta Rina 90 (am si cartile cu retete), dar se pare ca nu era dieta potrivita pentru mine si am renuntat...Bine, cam asta fac de 5 ani incoace, ma apuc de o dieta si dupa 1-2 saptamani renunt
Acum insa m-am decis sa nu ma mai las pana nu ajung la o greutate care sa ma faca sa ma simt bine in propria-mi piele De saptamana viitoare voi incepe dieta Dukan si sper ca de data asta sa ajung si la final

Deci daca te hotarasti sa tii Rina te pot ajuta cu retete, daca vei alege Dukan, poate ne indemnam una pe alta

Have fun!
Allesya, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1607 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1090 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]