View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 25 feb 2011, 22:51:55
davidalexa's Avatar
davidalexa davidalexa este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 feb 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dieta South Beach
Date: 164cm, 62.0kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal davidalexa

ba da, scuze am uitat , asta pentru ca sunt foarte incantata ca am reusit sa imi schimb stilul de viata , sa mananc 3 mese pe zi, mai pe scurt am reusit sa imi indrept atentia si catre mine
Da fac sport dar acasa. Am inceput cu un program de aerobic, Zumba se numeste si sunt ff incantata de el.. Azi am reusit sa fac 60 de min de zumba dar combinat - 30 de min dans mai alert si 30 de min pe salteluta. Mi-am mai luat si o bicicleta si cand nu am timp fac bicicleta sau le combin cumva. Problema mea e cu timpul pt ca muncesc ff mult, am 2 locuri de munca si decalez orele de masa. in saptamana in care muncesc de noapte voi manca micul dejun in jurul orei 14:30 prima gustare pe la 17:00, pranzul la 20:00, gustarea 2 pe la 22:00, si cina 24:30 si a treia gustare pe la 3 dimineata si la 7 ajung si eu sa dorm.Lucru care nu stiu daca e tocmai ok.Ce spuneti?
davidalexa, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1550 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1033 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 517 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]