Subiect: Jurnal ada646
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 dec 2009, 15:04:07
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit re: Jurnal ada646

Citat:
Anterior postat de ada646 Vezi mesajul
Buna "slabutelor",
m-am trezit acum la 29 de ani si 72 kg, dupa ani si ani de dieta ca am ajuns intr-un punct in care nimic nu reuseste sa ma mai motiveze, pe voi ce va mana in crancena lupta cu kilogramele???

mi-am facut o lunga lista de motive pt care ar fi bine sa slabesc, dar oricat de urate si dure ar fi nimic nu ma scoate din letargia asta....

ma enerveaza ca multe haine nu ma mai incap, ma enerveaza ca toate hainele frumoase din magazine sunt pt tipe suple, ma enerveaza ca am cu vreo 15 kg mai mult decat aveam cand m-am casatorit acum 5 ani (parca o vad pe tipa aia din benny hill care inainte de casatorie facea sport si nu manca mai nimic, iar cand a pus mana pe unul s-a apucat de infulecat) si in ciuda tuturor enervarilor si frustrarilor de genul asta, cand vad mancare uit de toate........

poftele vin valuri, valuri, cred ca mi s-au ars ceva circuite, nici macar in sarcina nu ma loveau poftele asa.....cred ca neuronul ala care mai punea frana la mancatul asta fara sens a murit de mult.

a mai patit vre-una dintre voi asa ceva dupa sarcina, mi-o dauna statul acasa, am imbatranit si mi s-a tocit vointa?
Buna Ada si bine ai venit printre noi

Multi ani inainte
Ai vazut lista motivelor care le motiveaza pe fete?poate te vei regasi si tu in unele si te vei mobiliza in lupta cu kg.

Tu mai alaptezi? Daca da, atunci, nu fi panicata, acum trebuie sa ai grija de bebe, dupa ce nu vei mai alapta vei putea trece si la un regim care sa te ajute sa pierzi kg in plus.

Poti face miscare? adica, ai nascut normal sau cezariana? asta ar putea fi prima schimbare, sa te apuci de sport si dupa, incet, incet sa treci la un regim

In orice caz nu dispera sunt sigura ca si in cazul tau se va gasi o solutie si vei deveni o slabuta
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii