Subiect: Jurnal Lav
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 feb 2011, 11:05:02
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Lav

Citat:
Anterior postat de lav Vezi mesajul
Hello everybody!
Ma numesc Lavinia ,am 18 ani si sunt din Galati.Am decis in sfarsit sa ma inscriu in comunitatea vasta a slabutelor ,deoarece urmaresc de ceva vreme acest minunat site .
Cred ca am realizat ca am nevoie sa ajutorul si suportul unor persoane in cunostinta de cauza si sper sa gasesc aici fete de treaba si sfaturi utile dar mai ales suportul moral de care am atata nevoie.
Am atins vara trecuta punctul culminant al greutatii mele :71 kg apoi am slabit 5 kg si astazi am 69 de kg.
Yey...iar acum sunt pregatita emotional sa o iau de la capat .Sper ca ma veti ajuta sa ajung una dintre slabute 2011.

Apropo,targetul meu este de 55 de kg.Initial vroiam pana pe 15 mai dar cred ca este putin irealizabil...asa ca l-am pus pe 15 iulie.
Buna Lavinia si bine ai venit!In primul rand spune`ne si noua planul tau de batalie in lupta cu kgIn al doilea rand da`ne si noua un exemplu de meniu de`al tau ca sa stim ce trebuie sa corectam si ce e bine
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]