View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 09 mar 2011, 13:15:22
madautza's Avatar
madautza madautza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 oct 2010
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 33
Dieta: rina
Date: 161cm, 62.2kg
Mesaje: 120
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Danie mami si viitoare mireasa

Si mai ales eu cred ca ai nevoie de o "detoxifiere" de tot pesimismul asta.Dupa care cura intensa de optimism.
Incearca sa vezi partea buna in orice.Ai spus ca ai un copil minunat si un sot iubitor.Trebuie sa le oferi cea mai buna versiune a ta.Asta e cel mai frumos cadou pe care il poti face pentru cei din jur.Si cand spun cea mai buna nu ma refer la 90-60-90 ci la faptul de a fi sanatoasa,vesela,si bine dispusa tot timpul.Si o parte din asta ti-o poate oferi o dieta echilibrata si sport.Sportul echilibreaza,te face sa te simti bine,mai ales dupa.
De ce crezi tu ca esti o ratata?ce te impiedica sa te bucuri de familia ta?
Tu mananci pe fond nervos.Descopera cauzele si indeparteaza-le sau daca nu poti singura poti apela chiar la un psiholog.Asta nu e o rusina.Mai ales daca depresia asta a ta dureaza de ceva vreme.Si nu stiu daca ai un motiv real sau doar totul se petrece in mintea ta.
Dupa aia poti sa iti cauti melodii,filme, care sa te motiveze sau care sa iti dea o buna dispozitie.Plimbari afara ca si asa acus o sa se incalzeasca.Sau nu stiu lucruri care pe tine sa te faca sa te simti bine.
Si inca ceva:acus e nunta ta.Ai trei luni in care poti schimba ceva.Nunta e o amintire pe toata viata.Nu cred ca vrei peste ani sa iti amintesti uite ce grasa si nefericita eram la nunta mea.
Hai ca poti:Gaseste-ti tu propriile motive si vei reusi
__________________
Jurnal Madauta-Gata cu amanare,vreau sa traiesc!
Nu trai in trecut,nu visa la viitor,concentreaza-ti toate eforturile in prezent