Subiect: Jurnal Alexik
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 21 mar 2011, 19:52:11
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Julie-Slabit&Tonifiere

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
Buna.. ma numesc Julie , am 17 ani si in sfarsit m-am hotarat sa-mi fac si eu jurnal.. in speranta ca voi putea tine un regim cu ajutorul acestuia.Am 1.60 si 51.5 kg .De cand ma stiu am fost slaba ( fara burta , picioare subtiri..) pana pe la 13-14 ani cand timp de 1an -2 am mancat numai felii de paine cu gem si chestii de genu pe la 1 -2 noaptea+ sandvishuri+ pizza+ dulciuri...De vreo 2 ani ma "chinui" sa slabesc( cam de cand am constientizat ca sunt plinutza.)Datorita constructiei mele .. soldurile par si mai mari decat sunt( am talia subtire).Sper sa ajung la 45 de kg.. fara burta si cu picioare subtire..sa arat frumos in costum de baie!
Sper sa reusesc pana in vara.. mai ales ca la majorat vreau sa arat bine ( este undeva prin august.).Am renuntat la mancarea prajita , pizza &fast food.. mi-e greu sa rezist la dulciuri.De luni am hotarat sa ma duc la sala.. dar am mai fost si vara trecuta si nu s-a vazut nimic.. nu stiu de ce.. De asemenea as vrea sa tin dieta SB..dar momentan e post asa ca iese din schema..Nu prea stiu ce e bine sa mananci si ce nu..( ma refer la combinatiile de proteine cu carbohidratii..etc) Haideti sa slabim..!

PS: sunt noua pe site.. nu prea ma picep.. cum sa mut jurnalul la :jurnalul adolescentelor? sau trebuie sa il ster si sa il deschid din nou acolo?
Buna Julie si bine ai venit printre noi

Ne poti pune niste poze cu tine? sa vedem exact care sunt zonele cu probleme...

Ce mananci intr-o zi? din cate inteleg esti in perioada postului... ai putea discuta si cu fetele de aici, sunt sigura ca te ajuta cu sfaturi Postul Mare: cand mancarea ia locul 2

Ce activitate fizica ai?

Mult succes in ceea ce ti-ai propus.

ps: jurnalul este la categoria "jurnale adolescente"
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii