View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 ian 2010, 20:25:26
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Pastile de slabit

Pentru ca:
-nu exista minuni,nu exista slabit sanatos si de durata cu pastile de slabit.Daca ar exista ar mai fi oameni grasi?Nu cred
-pentru ca din cunostintele mele despre pastile de slabit fiecare actioneaza asupra ceva,stimuleaza diferite secretii,glande,ficat,pancreas,insulina.Ma intreb cate dintre noi luam pastile de slabit stiind ca avem nevoie de aceste stimulari?Aproape nimeni,sunt sigura.Si chiar care le iau sub indrumarea medicului,chiar sunt facute toate analizele,se stie ca suntem perfect sanatoase?
-problema pastilelor de slabit e ca si probelma dietelor:iau pastile,slabesc,tin dieta,slabesc.Minunat,dar e total gresit.De asta apare efectul yo-yo,si dupa pastile si dupa diete.Nu exista o perioada de slabit,exista un stil de viata sanatos,exista o comunicare intre corp si minte.Astfel corpul atinge punctul de echilibru,slabeste si ramane asa.Pentru ca dupa o dieta sanatoasa care dureaza destul de mult,dupa un slabit sanatos,nu se va putea reveni la stilul de viata anterior.Vom manca toata viata sanatos si dupa sarbatori,ca acum,vom fi tot mai multe care spunem ca nu mai suportam atata mancare,asa mancare grasa.Asta e semnul cel mai bun.Corpul nostru reactioneaza si ne spune sa ne oprim,nu de asta are el nevoie.
-cine ne garanteaza noua ca dupa ce nu mai luam pastilele corpul nostru nu se deregleaza,pana la urma noi am intervenit in functionarea lui,buna de cele mai multe ori,pentru ca extrem de putine dintre noi au un metabolism scazut.Spun functioneaza normal pentru ca este normal ca atunci cand mananci mai mult decat consumi,sau mananci chestii de care corpul tau nu are nevoie sa te ingrasi.Deci el functioneaza normal,e vina noastra ca ne ingrasam.Ce se intampla dupa ce nu mai luam pastielele?Nobody knows.
-efectele secundare,aici sunt multe de spus,cred ca am mai scris de cateva zeci de ori ce mi s-a intamplat mie de la pastile.Si Slabuta ne poate spune.Si Cristalinul.Suntem exemple vii ale distrugerii produse de pastile si diete proaste.Si nu ma incalzeste cu nimic ca sunt pastile facute din plante fara asa zisele efecte secundare.Si canabisul e o planta.......si matraguna.Deci povesti.
Cred ca mai sunt multe de spus,va mai las pe voi si revin.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat