View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 12 apr 2011, 23:08:57
alinamar's Avatar
alinamar alinamar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Am revenit cu copilul in tara, ce fac?

Citat:
Anterior postat de ianna Vezi mesajul
Intrebari de baraj.... la care am gasit cateva raspunsuri intreband in dreata ...stanga...dar n-ar strica sa imi spuneti si voi ce si cum

1. Am inteles ca trebuie NEAPARAT inscris la un "doctor de familie". Sper ca" ce am ales " e ok...o doctorita pediatra. Chiar azi tre sa mergem la ea

2. Tre sa dau doctorului lista vacinurilor pe care copilul le-a facut ..si orice am "la dosar" legat de sanatatea lui.

3. Ce lapte este mai indicat? I-am dat Dorna o perioada ...dar nu mi-a placut ptr ca mi-a patat efectiv biberoanele acu suntem pe ZuZu

4. Apropo de biberoane.... execrabile ! ba curg, ba nu se inchid, ba e "tuturica" foarte tare, ba au gaurile prea mari sau prea mici -nerespectandu-se varsta/lunile... ba puuuuuuuuuuuuut dupa nici 2 ori de folosire.... am facut deja comanda la altele din state

5. Ce altceva mai tre sa iau in calcul?

6. Ca si medicamentatie..momentan mai am cele date de la pediatrii din state..pentru o mica febra, o durere de dinti etc DAR dupa aia?
1. E mult mai ok un medic pediatru. Punct lovit punct ochit cum se zice...
2. E neaparat sa-i inmanezi tot ce ai cu privire la starea lui de sanatate.
3. Incearca Milli. E mai ok cu siguranta! Are un termen de valabilitate mai mic..deci e mai sigur oarecum1
4. Sunt si biberoane ok. Avent sau Chicco ai incercat?
5. Arata-i copilului doar locurile si lucrurile frumoase din Ro si fa-l sa se simta confortabil in tara asta..stiu ca e greu din pacate, dar e absolut necesar!!
pupici!
Răspuns cu citat