Subiect: Jurnal jess
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 16 apr 2011, 11:02:22
jess's Avatar
jess jess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 apr 2011
Locaţie: portugalia, Portugalia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 162cm, 54kg
Mesaje: 1.680
Aprecieri acordate: 130
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 128 mesaje
Implicit Re: Jurnal jess

problema mea pina acum nu era ceea ce mincam, ci cit mincam. am mincat cit de cit sanatos. uneori mai abuzam de piine alba. insa cartofi, pizza - nu.desigur ca am mai mincat si alte prostioare fara limita, insa fiecare face pacate. iarna trecuta mincam pe la 18 cite 2 iaurturi de 500 g a cite 99 kcal suta de gramecica iaurtul imi facea bine.cred ca consumam la cina cit ar fi trebuit sa consum ziua intreaga.off.. pe urma am inceput a minca seara doar fructe, astea contin si ele carbohidrati. la moment am 57.8 kg . nu am un standard de kg , insa mi-as dori sa arat bine. am stabilit 50, insa daca la 53 voi arata bine, ramin la 50. ceea ce imi lipsea pina acum era motivatia.m-am apucat de mai multe ori de un stil de viata cit de cit sanatos, insa de fiecare data o dadem in bara.la moment nu fak o dieta oarecare. nu maninc alimente ce contin zahar, fainoase, carne. m-am lasat si de cerealele fitness, bauturi - beau doar ceai verde si apa plata. sper sa reusesc. am nevoie de voi! doar impreuna vom resusi sa intelegem ce e cu adevarat important in viata. cind merg la cumparat haine parca mi-i moartea. ma enervez pe vinzatoare ca nu aduc modele pe corpul meuvreau sa pot masura orice haina imi place. m-am saturat sa port doar negru.
jess, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Extem activ, este de 2363 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1846 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1847 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]