View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 11 ian 2010, 15:08:06
madelaine77's Avatar
madelaine77 madelaine77 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 04 dec 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 46
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64.6kg
Mesaje: 45
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Drumul spre 55 kg- jurnal Madelaine

Buna Anca si multumesc pt vizita.
Ce sa iti spun..stiu prea bine ca exista riscul sa pun la loc mai mult decat slabesc..dar nu ma mai suport asa...
Inainte sa raman insarcinata, acum 5 ani..eram slabuta ..undeva la 52-55 kg...si apoi am luat 30 de kg in sarcina...
Dupa ce am nascut...am alaptat vreo 10 luni si apoi m-am gandit sa redevin slaba...
Ultimii ani din viata mea au fost un intreg sir de cure de slabire drastice urmate de ingrasari la fel de spectaculoase.
In vara avea 61 kg..si acum am ajuns la 65,7 kg...fara a face cine stie ce excese...Doar ca am mai scapat la cate un dulce, sau cate o pizza...
Sport nu pot face..pt ca am niste pietre la colecist, mari, chiar prea mari si va trebui sa ma operez..dar am tot amanat...ideea este ca efortul fizic s-a taiat de pe lista...
Dieta asta e ultima mea speranta ca pana la 33 de ani sa ajung cum eram acum 5 ani..Vreau atat de mult asta incat cred ca voi face depresie daca nu slabesc.
madelaine77, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1510 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 993 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]