View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 21 apr 2011, 11:29:32
Andrella's Avatar
Andrella Andrella este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 nov 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Rina 90
Date: 173cm, 68kg
Mesaje: 23
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei pofticioase by Andrella

Buna!! Multumesc pt sfaturi! Am slabit destul de usor alta data dar sanatatea mea a avut de suferit si nu am mai aplicat acel regim. Acum tin Rina 90 si vad ca da roade si chiar din punct de vedere al sanatatii ma simt minunat! Am facut meniuri pt fiecare zi si le-am scris aici, la meniuri. In ceea ce consta sportul.....cam pauza! Timpul e prea scurt pt mine chiar daca lucrez de la 12:00 la 20:30. Ajung acasa pe la 20:30 si plec pe la 10:40 de acasa. La munca mai fac miscare deoarece sunt terapeut masaj si cam stau in picioare si dau din maini si din picioare!
Sper ca din experientele altora sa reusesc sc invat ce e bine si ce e rau si la randul meu sa pot ajuta! E grea lupta cu kg dar nu imposibil de invins!
O zi cu soare!
Andrella
Andrella, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2182 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1665 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1408 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]