View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 27 apr 2011, 16:53:20
glamvintage's Avatar
glamvintage glamvintage este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 ian 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: Rina
Date: 167cm, 58kg
Mesaje: 90
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Glam Vintage

Citat:
Anterior postat de Mihaela1006 Vezi mesajul
Buna, bine ai venit pe Slabute
Remarc ca esti o supla si ai un target de a te situa in subponderal. Ti-ai calculat grasimea corporala? Ai aici un calculator foarte bun pentru chestia asta. Poate nu trebuie sa slabesti ci sa iti tonifici corpul prin sport, mers pe jos si un stil de a manca natural si sanatos, despre toate gasesti informatii foarte utile cautand prin forum .
Da-ne detalii despre tine.

Buna Mihaela,

Vorbind la modul del mai sincer, grasuta nu pot spune ca sunt, am avut si mai mult de cat am acum, muuult mai mult, doar ca grasimea pe care o detin este foarte prost distribuita.
Planul meu ar fi urmatorul: sa slabesc pana pe la 49-50 kg prin dieta si cardio apoi sa ma apuc de fitness.
Lucrez in domeniul beauty si vreau sa ma reprezint cat mai bine cu putinta!
Multumesc pentru calculator, de cum inchei acest post, am sa-mi fac masuratorile cerute acolo, sunt foarte curioasa de rezultat.
glamvintage, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1931 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1414 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 898 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]