Subiect: Jurnal ZurlaAde
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 28 apr 2011, 19:59:47
ZurlaAde's Avatar
ZurlaAde ZurlaAde este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 27 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Date: 175cm, 89kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal ZurlaAde

Buna tuturor Slabutelor! Numele meu este Adela si am 22 de ani, dar ma simt de 40. totul a inceput in urma cu un an si jumatate cand m-am trezit in fata oglinzi si am vazut cu adevarat cine este acolo si cum arata. O fata de 21 de ani cu 110 kg , cu multe probleme de spate, genunchi si mai ales probleme cu hainele. Sunt una din fetele care iubesc moda, imi place sa combin culori , sa fiu vesela atat ca aditudine , dar mai ales prin haine. dar de bineintele ca aceste multe kg m-au cam impiedicat sa fiu asa cum trebuie sa fiu. cum am ajuns aici? pai...cam asa...Nu am fost niciodata o persoana slaba, ci un pic plinuta, nu obeza, doar plinuta, deci mereu am avut extreme , azi plinuta, pac cura infometare si na eram slaba. acum 3 ani am patit acelasi lucru , am avut un prieten care intr-o zi dupa o rel de 8 luni, mi-a spus ca eu nu sunt potrivita pentru el, sunt pre buna blabla. Am suferit enorm, pentru ca eu chiar tinem la el , si asta cu suferitul s-a vazut pana si la corp. de 78 de kg am ajuns in 2 sap si un pic la 66 de kg. pentru ca nu mancam mai deloc, dormeam putin, ieseam mult in oras, beau numai porcarii, fumam ca turcul si uite asa. Dupa nici alte 2 sap am cunoscut un tip, grasut , haios, rarait si nebun dupa masini ca si mine. A fost dragoste la prima vedere. Ne-am indragostit rpd, dupa 4 lunine-am mutat impreuna si de aici au inceput sa zic asa nesimtirea mea de a ajunge la 110 kg...pai de ce? pai ne-am pierdut locurile de munca...a inceput stresul...datorii...nu mai stiam ce sa facem. decat sa suferim si sa mancam porcarii. din luna decembrie am inceput un nou regim ...incet , dar sigur. Aceasta este poveste mea
ZurlaAde, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2557 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2040 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]