View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 01 mai 2011, 09:25:31
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit re: Jurnal ella maria

Citat:
Anterior postat de ella maria Vezi mesajul
Bună.Eu sunt Maria am 22 de ani şi probleme cu greutatea. Am moştenit de la mama şi bunica tendinţa de îngrăşare şi plăcerea de a mânca mai ales dulciuri. Am început de câteva zile un regim sănătos de viaţă pentru că eu nu cred în dietele minune care te scap de kilogramele în plus peste noapte şi nici nu pot sta flămândă. Astfel:
  • am renunţat la dulciuri şi sucurile din comerţ ( numa că uneori mă mai răsfăţ cu o îngheţată)
  • nu mai mănânc seara după ora 19:00 ( problema este că mai târziu mi se face foame rău şi îmi este rău şi dacă nu mănânc ceva mă ia cu leşin. oare e bine?)
  • merg pe jos pe tocuri 1 oră pe zi că na...alt sport nu am timp să fac
  • mănânc salate , carne slabă ( vită, pui, curcan degresată)
  • mănânc lactate degresate
  • şi beau mai amult de 2 litri de apă pe zi ( că da eu de felul meu beau multă apă)
  • eu prăjeli nu mâncam pentru că am probleme cu ficatul
Deşi am început de câteva zile dieta mă simt mult mai uşoară. La modul că nu mai sunt balonată.Creme zău daccă mai ştiu ce să folosesc pentru întreţinere că l-am cam încercat pe toate. Aşa că....Asta este regimul meu.
Vouă cum vi se pare? Voi aţi încercat asta?


Buna Maria.

Pe langa cele punctate de tine,va trebui sa adaugi si sportul,este esential!

Un exemplu de meniu,ieri ce ai mancat,in cate kcal te incadrezi zilnic?
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]