View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 05 mai 2011, 10:57:31
biancax3's Avatar
biancax3 biancax3 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 25 apr 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 356
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit re: Dieta mea este sanatoasa?

Citat:
Anterior postat de niko21 Vezi mesajul
buna as vrea sa primesc sfaturi despre dieta meA nu stiu daca mancarea gatiita in dieta e buna sau nu dar eu nu prea mananc pentru ca in majoritatea timpului sunt singura acasa si nu prea stiu eu sa gatesc Cam asta ar fi meniul meu pe o zi:
mic dejun: 50-60g cereale integrale din orez si grau+ 200-250 ml lapte
gustare 1: mar/portocale sau grefa
pranz: rosii+castraveti+ 1-2 galbenus de ou fiert ridichi+ branza de vaca(70-80g)+ piept de pui fiert sau peste file in tigaie cu 2-3 picaturi ulei de masline
gustare 2: (depinde daca imi e foame sau nu)1 iaurt cu fructe cu 0% grasimi+40g cereale/ 1-2 fructe(mar/kiwi/portocale)
cina: salata de varza sau salata de rosii, castraveti. branza ridichi etc
gustare 3: un fruct sau iaurt cu 0% grasimi

si e ok daca pap la pranza de 2-3 ori pe saptamana in locul celor spune mai sus orez cu ciuperci?

va rog dati-mi multeee sfaturi chiar a, nevoie sa slabesc si am nevoie de sfaturile voaste

Multumesc
Salut, si mie mi se pare ok, dar de ce nu mananci oul intreg, ci doar galbenusul?
Dupa cate cunosc, albusul este mai sanatos decat galbenusul
biancax3, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2366 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat