View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 31 mai 2011, 12:20:29
riky's Avatar
riky riky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Rina personalizata
Date: 164cm, 55.4kg
Mesaje: 4.113
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Subtiaza-ti silueta, nu buzunarele!

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Ricky,mi-a placut articolul tau!Intr-adevar,unele diete sunt foooarte usturatoare pentru buzunare dar eu mereu am spus ca nu tin o dieta,in primul rand si in al doilea rand am incercat sa ma descurc cum pot:am cumparat legume si fructe accesibilie si alte alimnte.nu zic ca nu mi-ar placea sa gust si chestii mai...exotice dar daca buzunarul nu vrea,ma multumesc cu ce am.oricum eu ador salata de varza cu castraveti si ridichi)sau banalul mic dejun cu fulgi de ovaz si lapte
cat despre sport...mie imi place de o mie de ori mai mult acasa.asta depinde de fiecare.mie imi place acasa ca il pot face cand am chef,in orice moment al zilei,cu riscul de a-mi deranja vecinii dar ei stiu ca sunt grasunica si muncesc pentru corpul meu.imi mai place ca pot sa cant si sa ma manifest cum vreau eu,pentru ca sunt niste melodii superbe la turbo jam si turbo firecat despre masaje si alte chestii "infrumusetatoare"))eu mi-am cumparat un relax and tone.nu sa slabesc,caci nu stiu in ce masura ajuta la asta,ci ca sa imi tonifiv pielea.am dat o data 200 de ron pe el dar ma multumeste si are efect!plus ca in afara de asta mai incerc diverse scruburi,exfoliante,emoliente hidratante naturale,preparate in casa.
So...un maaaaare LIKE pentru articolul tau

Multam frumos! m-am gandit ca e criza, si sa impartasesc niste trucuri folosite de mine, o slabuta in devenire care momentan e leftera Si relaxandtone am avut si eu, de fapt buni, pt reumatism, dar l-am folosit eu....nu m-a satisfacut prea mult pe mine, perfectionista, care prefera masajul mai dur, manual, sau cu chetiute din lemn, ca sa simt ca fac masaj....
riky, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1733 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1216 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 959 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de riky; 31 mai 2011 at 12:23:28.
Răspuns cu citat