View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 iun 2011, 20:40:02
plocuitor's Avatar
plocuitor plocuitor este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 20 feb 2011
Locaţie: Romania, Romania
Vârsta: 32
Dieta: Hipocalorica
Date: 190cm, 121kg
Mesaje: 84
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Slabesc fara oprire

Citat:
Anterior postat de droxynica Vezi mesajul
woww....poti sa imi zici si mie reteta ta?plssssss.....scuze stiu ca tie ti se pare naspa , dar hai sa iti povestesc ce am patit eu...pentru inceput vreau sa te intreb ceva ai luat cumva si pastile de slabit de price fel??...si eu anul trecut am mancat asa ca tine caloric vorbin si pentru a slabi si pentru a-mi schimba stylul de viata ; eu nu suport cuvantul dieta pentru ca in momentul in care nu o mai tii te ingrasi( tu insa se pare ca faci exceprie) daca analizele ti-au iesit bine nu te panica incearca aduci un aport caloric putin mai mare dar sanatos , nu te forta sa mananci mult mai mult decat pana acum ca o sa te dereglezi rau de tot...mie mi s-a intamplat asa ca toata lumea zicea ca is prea slaba, anorexica si au inceput sa imi dea tot felul de vitamine si multaaa mancare de mi se facea rau, desi analizele erau normale...rezultatul m-am ingrasat 15 kg si m-am ales si cu ceva bulimie pe stres....nu mai suportam ce mi se intampla....greu de tot am reusit sa ma intorc cat de cat la normal....daca nu ai luat pastile de slabit nu te ingrijora...e normal sa se intample asa pentru ca organismul tau a invatat sa arda mai multe calorii(metabolism accelerat) plus ca hipocaloric presupune nu dulciuri ceea ce ti-a reglat si pancreasul , productia de insulina care controleaza senzatia de foame....prin urmare incearca putin cate putin sa introduci ceva mai multe calorii dar din alimente sanatoase pentru ati obisnui corpul....daca vei manca mult dintr-o data risti sa faci pancreatita si odata afectat pancreasul nu se mai vindeca....sper sa iti fie de folos mesajul meu...
nu am luat nici o pastila nimic..am slabit de la 120 la 81 cat am acum..dar tot dau jos..de mancat mananc...nu pot sa zic ca exagerez..dar mananc mai bine de cat cand tineam regim...mai fac si sport uneori...analizele mi-au iesit bine..eu ma panichez pentru ca nu prea am tranzit..asta este..traiesc intr-un stres total acum de frica sa nu am ceva grav
Răspuns cu citat