View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 22 iun 2011, 18:57:18
ancutzyka's Avatar
ancutzyka ancutzyka este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: Zaragoza, Spania
Vârsta: 32
Dieta: dieta cu 1200 calorii pe zi
Date: 172cm, 72.4kg
Mesaje: 93
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de mamica ERIKAS - Lupta mea eterna cu kilogramele

Buna, Erikas, bine ai venit!! Am citit jurnalul tau si sa stii ca ai dreptate, cu vointa multa si ambitie se poate orice. Ma bucur ca ai rabdare sa faci atatea minute de bicicleta pe zi, eu am una si sta pe post de cuier ...am folosit-o doar cand mi-am cumparat-o, vreo 2-3 zile si gata....Vad ca avem aproximativ aceeasi inaltime, tu cam la cate kg ai vrea sa ajungi? Te astept pe la mine,daca ai timp (stiu ca un bebe nu prea mai lasa timp de altele), sa mai vb, sa ne sustinem reciproc. Si eu am inceput nu de mult dieta, am inceput cam de la aceleasi kg ca tine si am slabit cateva kg, CU VOINTA ORICE E POSIBIL!! te pup si nu te lasa ispitita de nimic, doar nu e mai tare pofta decat tine
__________________
Chiar nu mai suport pe strada mea sa ploua, vreau o viata noua....http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...zyka-9429.html
ancutzyka, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2294 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1003 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]