View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 07 iul 2011, 10:10:16
elenavulpe's Avatar
elenavulpe elenavulpe este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 53
Dieta: Numar calorii
Date: 156cm, 89.2kg
Mesaje: 5.986
Aprecieri acordate: 252
Am fost apreciat(a) de 638 ori in 174 mesaje
Implicit Re: am nevoie de ajutor!

Buna Iulia si bun venit printre slabute!
Parerea mea este ca mai intai de toate trebuie sa-ti revizuiesti targetul de slabit! 7 kg/luna sunt mult prea multe!
In al doilea rand, cred ca cel mai bine pentru tine, cel mai sanatos lucru pe care-l poti face pentru tine, este sa te obisnuiesti sa mananci la micul dejun. Incearca sa incepi cu cereale.
Un alt aspect foarte important al oricarei diete sanatoase este acela de a manca. De a manca diversificat, nu doar un aliment. O dieta cu doar un aliment, pe langa ca-ti priveaza organismul de foarte multi nutrienti, nu este menita sa dea rezultate pe termen lung.
Incearca sa cauti o dieta care sa ti se potriveasca rimtului tau, stilului tau si preferintelor tale culinare si tine-te de ea.
Nu sari peste mese sub nici o forma, pentru ca daca o faci iti incetinesti metabolismul.
Citeste despre nutritie. Invata ce are nevoie corpul tau, asculta-l ce anume iti cere si mai ales, bucura-te de dieta ta ca de un nou mod de viata.
Eu iti doresc sa ajungi sa slabesti sanatos si multa sanatate, pentru ca ai un copilas de crescut!