View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 26 ian 2010, 11:47:48
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Ariana in lupta cu kilogramele!!!:)

Citat:
Anterior postat de ariana13 Vezi mesajul
Salutare tuturor slabutelor! Am decis sa imi fac si eu jurnal. Poate ma ma ajuta in vreun fel! Am incercat sa fac meniul zilnic calculand caloriile dar ..nu am rabdarea necesara sa fac asta zilnic. Dar pentru ca am tinut nenumarate diete si mereu m-am interesat de numarul caloriilor am idee cam ce trebuie papat si ce nu, sau cel putin asa cred, .Voi folosi calculatorul doar cand nu stiu sau pentru chestii mai complexe.
Am mai slabit o data vreo 20- 22 de kg, dar eram in liceu! Nu am tinut atunci nici o dieta nebuneasca ci doar am eliminat tot ce e bun Nu am mancat paine,dulciuri, paste, prajeli, grasimi, faceam un calcul caloric estimativ + putin sport si s-au dus.Sa vedem daca reusesc iar.
Si sa incepem!!!Pentru ca ieri nu am avut vreme sa scriu voi scrie azi pentru ieri: si mai tarziu pentru azi

D: O cana de iaurt cu o felie de paine
P: Un gratar de vita cu legume
(la grataru' asta puteam sa imi iau si cartofi prajiti...mare ambitie mi-a trebuit sa ii ignor complet..dar nu am luat nici macar unul)
G1:Un iaurt mic de fructe+5 migdale
S: O farfurie de ciorba de perisoare cu un ardei iute
G2 O ceasca de smoothie de fructe homemade (1 mango, capsuni, o portocala, toate astea bagate la blender) +un senvish cu jumatate de felie de cascaval si doua feliutze mici de tot de salam, fara paine

Nu pot sa adorm daca imi este foame...si ajung sa ma perpelesc in pat pana ma ridic si mananc ceva, asa ca..incerc sa previn asta cu o mini gustare inainte de culcare)
Wow ce mult am scris!!

Cam atat pentru ieri! Ce parere aveti??
Revin mai tarziu cu lista de azi!
Spor, ambitie si motivatie tuturor!!!
Buna Arina si bine ai venit printre noi

Imi place meniul tau, este bine ca nu te infometezi
Si ai dreptate cu dietele drastice nu se slabeste, te infometezi si strici sanatatea.

Faci ceva sport? ca nu am gasit nimic despre...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii