Subiect: Jurnal Leya
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 19:50:13
Leya's Avatar
Leya Leya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 aug 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Date: 172cm, 63.5kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de dupy Vezi mesajul
Buna Lena, bine ai venit aici pe site!
Imi place ceea ce studiezi, eu abia trec a11a, dar mi se pare un domeniu frumos. Momentan citesc "Ce spui dupa buna ziua" - Eric Berne, este interesanta.
Cat despre problemele tale de greutate, daca metabolismul este problema, atunci ar trebui sa te duci la medic si sa explici. Eu stiam ca exista pe piata niste proteine care se administreaza
pt a creste rata metabolismului. Daca nu se poate face asa ceva, atunci iti propun sa incerci acele "trucuri" de marire, cum ar fi: un mic-dejun maare, miere+scortisoara dimineata si seara, ceai de lamaie si soc s.a. Gasesti pe google destule. Acum eu nu stiu care are un efect mai mare, dar spun ca nu strica sa le incerci Si ceaiul de ghimbir e bun Ajuta arderile.
In acelasi timp, gandeste-te sa mai reduci din alimentele cu un nr mare de kcal/100g sau cu IG mare (peste 60) si sa faci miscare 30min-1h pe zi. Eu propun cardio, lucreaza toti muschii, imbunatateste circulatia si arzi frumos

Succes!
Mersi mult

Eu nu regret nici o secundă că am ales psihologia , cu toate că toată familia era și cam este împotrivă . Principalul e să alegi ce-ți place și te simți atras . Te sfătuiesc să mergi și tu după acest principiu , fiindcă cunosc persoane care s-au dus la o facultate fiindcă așa le-a zis familia și au lepădat după jumate de an .... Mai ai 2 ani , dar gîndeștete de pe acum ce vrei să faci ....
Știi , din cîte mi-a spus cardiologul , acele medicamente mi-au fost administrate din greșeală .. Doamna se vede că nu a fost prea atentă
Am ajuns să nu am prea mare încredere în doctori acum , vreau să încerc să mă alimentez sănătos și deja o să văd ce se primește .
Mersi de sfaturi , o să le încerc .
Îți place cartea ? Eu am auzit de ea , dar încă n-am reușit s-o cites . Acum citesc puțină literatură artistică : Ali Shaw - Fata cu picioarele de sticlă . Ah , și o carte care mi-a fost propusă de niște prieteni , și-mi place destul de tare : Funky Business - Jonas Ridderstrale , Kjell Nordstrom

Ultima dată editat de Leya; 17 iul 2011 at 19:53:07.