Subiect: Jurnal simona 24
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 23 iul 2011, 18:09:13
simona 24's Avatar
simona 24 simona 24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2011
Locaţie: iasi/roma, Italia
Vârsta: 37
Dieta: rina 90
Date: 162cm, 81kg
Mesaje: 443
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal simona 24

si eu m-am mirat!!dar jur ca asta arata cantarul!!
am inceput sa fiu grasuta de pe la 18-19 ani , aveam 60-65kg...incet incet m-am mai ingrasat... apoi am mai slabit,apoi m-am ingrasat din nou...acum trei ani cand am fost prima data in italia,in sicilia am slabit 10 kg in 3 luni,fara sa tin dieta,aveam mesele in fiecare zi la aceeasi ora si incercam sa mananc mai putine paste....aratam bine,dat cand m-am intors acasa a inceput stresul.. scoala,eram in a 12 la seral ...serviciul...am inceput sa ma ingras foarte repede,in scurt timp in vreo 2-4 luni am ajuns la 70....in vacanta m-am decis sa ma intorc din nou in italia si am ramas aici,am renuntat la ultimul an de scoala,la inceput am slabit putin dar treptat am pus la loc....am mai incercat sa tin diete ,gen 3 zile duar fructe,dieta cu supa de varza,am mai incercat si dieta rina 90 dar a durat duar 10 zile ....dadeau ceva rezultate dat duar pe moment....acum tin dieta rina din nou sunt in a cincea zi ....kilogramele in minus de la cantar or fi din cauza ca beau multa apa,cca 4l pe zi...primele zile nu se poate spune ca slabesti...
sper sa reusesc sa duc aceasta dieta la bun sfarsit si sa scap odata de povara mea de grasime!!!
simona 24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2034 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1517 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1001 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]