View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 29 iul 2011, 09:00:12
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit re: Am cedat tentatiilor in prima zi de dieta

Citat:
Anterior postat de erdnaaa100 Vezi mesajul
Buna,slabutelor! Am nevoie de raspunsuri rapideee va rog ! Eu ieri am inceput o dieta structurata pe 5 zile . Am mancat ca la carte,tot ce scrie acolo am respectat ,am facut si sport(insanity-pure cardio).Insa seara pe la 21:45 m-a luat o foame de lup turbat asa ca am dat iama in frigider si am mancat : 2 rosii,o ceapa,3 felii de telemea de vaca si 3 felii salam de biscuiti (75 g). Iar acum dimineata nu numai ca regret tot ce am facut,mi-o venit si sa ma spanzur. Ce trebuie sa fac ? Sa o iau din nou de la capat sau sa continui ? Adica ieri inainte sa mananc prostiile de la ora 21:45 consumasem in jur de 400 kcal . Dar cu tot cu prosti aproximativ 1100 kcal . Si mi frica ca numai slabesc atata,mai ales ca a am mancat asa de tarziu .

E normal sa-ti fi fost foame din moment ce spui ca pana la ora 21 ai mancat doar in jur de 400 kcal.

Daca urmezi o dieta sanatoasa,cu 3 mese principale si gustari,nu vei mai avea probleme de acest fel.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat