View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 22 aug 2011, 02:40:50
aycha's Avatar
aycha aycha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2011
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Personalizată.
Date: 170cm, 56kg
Mesaje: 270
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu... ''geyda'' (stan georgeta)

Citat:
Anterior postat de stan georgeta Vezi mesajul
In sfarsit sper sa reusesc sa imi fac propriul jurnal acum cand am prins curaj.
Numele meu este georgeta dar mi se spune geyda.
Varsta:27 de ani
Inaltime:155
Greutate actuala:51
Greutate dorita:49
Nivel de Activitate: moderat activ
Tipul de sport: bicicleta ergonomica si exercitii
Meniul pe ultimele zile: dimineata:cereale integrale cu laptic si un fruct, intre mese un baton de cereale cu muesli,pepene verde,pranz:peste la cuptor cu orez fiert, fructe,popcorn iaurt cu paine prajita.
Dimineata:iaurt si salata de fructe,pranz:fructe de mare si salata si paine neagra.seara fructe, lapte,iaurt sau peste.
Imi plac foarte mult fructele,laptele,cerealele si popcorn-ul
Bună şi bine ai venit!
Ne bucurăm că ai îndrăznit să îţi faci un jurnal,este un pas important.Dar,permite-mi să te "cert" putin.
Dacă dimineaţa papi cereale cu lapte nu introduce si fructul imediat.Fructele nu trebuie niciodata consumate cu alte alimente ci intotdeauna singure,este indicat inainte de micul dejun(dacă ai stomac bun) sau intre mese deoarece nu reacţionează pozitiv împreună cu alte alimente şi îşi pierd din calităţi.Lapte+cereale este cam puţin pentru MD,ai putea sa adaugi un ou fiert sau omletă de albuş(săracă în calorii,proteică,sănătoasă) + legume(rosii,castraveti).Nu uita că micul dejun este cel mai important!Fructele nu sunt de asemenea recomandate seara deoarece sunt bogate in carbohidrati=energie,iar daca nu o consumi se pune ca grăsimuţa pe abdomen,fese,coapse..etc.Deci fructele rămân ca gustări intre mese

Sfatul meu prietenesc este: redu sau renunţă la pop-corn deoarece nu îţi aduce nimic bun decat o droaie de grăsimi.Te înţeleg că îţi palce,şi eu il ador dar am invaţat să uit de el deoarece nu face deloc bine la dietă

Îţi urez încă o dată bun venit şi spor !