View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 25 sep 2011, 11:03:28
Chucky's Avatar
Chucky Chucky este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 06 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 30
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal LoRy (Chucky) - Sper sa reusesc

Buna Adina.Multumesc ca ai intrat si pe la jurnalul meu .
Eu nu sunt deloc mancacioasa problema mea e ca mananc foarte multe dulciuri si ca beau mult suc,si ca nu prea fac sport...de aia eu m-am ingrasat in 2-3 ani ...
Saptamana asta [19.09-25.09] am incercat sa mananc asa:
Mic dejun: o felie de paine prajita + 1 ou fiert .... doar ca,avand in vedere ca sunt in timpul scolii,nu m-am trezit decat de 2 zile pe saptamana inainte de 7 ca sa mananc si mi-am luat cate un sandwich la scoala tiu,greseala
Pranz: Cand veneam acasa de la scoala,si daca mi-era foame,imi prajeam cate 2 felii micute de paine si asa imi trecea pofta de " rontaiala" ...
Cina: Cand mancam pe la ora 18,cand pe la ora 20-21 ... am mancat cand orez fiert cu vegeta,cand ciorba de legume [fara carne sau altele...]cand deloc

Si in legatura cu sportul,am un stepper,am inceput sa fac treptat,in prima zi 10 minute,apoi 15,apoi 20,si dupaia 40-50 de minute...doar ca nu prea transpir de la el e bun,sau nu ?Nu stiu ce i-am facut si nu imi mai merge monitorul ala de la el si asa nu imi mai pot da seama cate kalorii am eliminat .Stepperul arata asa ;
__________________
Speranta vede invizibilul, simte intangibilul si implineste imposibilul.