View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 30 sep 2011, 20:06:48
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal dmirela2011 - monty

Citat:
Anterior postat de dmirela2011 Vezi mesajul
Buna ziua la toata lumea!

Citesc de o saptamana acest forum si m-am hotarat in sfarsit sa-mi fac propriul jurnal poate asa voi avea mai multa motivatie sa slabesc.

Am 31 ani, am doi baietei unul are 5 ani si cel mic 4 luni. Dupa cele 2 sarcini am ramas cu un numar maricel de kilograme in plus pe care TREBUIE sa le dau jos (dupa prima sarcina 8 si la a doua 4)

M-am hotarat sa incerc dieta montiac pentru ca este mai mult un fel sanatos de viata si cum o dieta mai stricta nu pot aborda deocamdata pentru ca alaptez, sper sa obtin ceva rezultate cu regimul asta.

Am inceput de luni prin a renunta la paine si la dulciuri si deja cantarul e prietenos cu mine. Luni dimineata aveam 74.2 kg azi m-am cantarit si arata 72.5 ceea ce m-a facut sa ma simt foarte bine si sa-mi doresc sa continui.

O sa am nevoie de ajutorul vostru pentru ca nu ma pricep foarte bine la combinarea alimentelor.

Va multumesc de pe acum.
salutare!!!
bine ai venit!!!
iti urez multa bafta in ceea ce ai hotarat sa faci! sunt sigura ca vei reusi!!!
sa creasca copiii ,sa fie sanatosi si frumosi!!!
nu mai stiu exact cum se combina alimentele la monti (am tinut si eu candva) dar poti intra la fete in gasca unde se tine monti si ele cu siguranta te vor indruma!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]