Subiect: Jurnal miki
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 07 feb 2010, 14:22:16
ispas mihaela's Avatar
ispas mihaela ispas mihaela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 nov 2009
Locaţie: oltenita, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sa slabim sanatos
Date: 170cm, 66kg
Mesaje: 24
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal miki

Dieta o am de la o prietena si nu are nici un nume si nici nu am gasit-o printre cele afisata la diete.seamana putin cu cea disociata dar este mult mai sanatoasa ca aceea.sper sa nu fie o problema daca o public aici.
Aceasta dieta dureaza 12 saptamani.
Prima saptamana arata asa:
Primele 4 zile ale saptamanii(L,Ma,Mi,j)se pot consuma la orice ora si fara limite:branzeturi pana la 7% grasime(branza de vaci slaba,branza cottage,branzica de casa,perle de branza cu smatana si lapte batut.
Legume care vor fi consumate in cantitati nelimitate numai in stare cruda;salata verde castraveti,ridichi,varza,ardei,conopida,ciuperci,f asole verde,ceapa,usturoi,spanac,patrunjel,busuioc,tarho n si toate condimentele:sare piper,curry
-nu se vor consuma rosii in primele 4 zile
in plus sunt permise ;
1 ou fiert pe zi
200 gr fructe:in primele 4 zile doar mere golden
2 lingurite de ulei pe zi obligatoriu(nu conteaza felul uleiului)
1/2 pahar lapte pe zi
Obligatoriu se beau multe lichide pe zi-minim 12 pahare pe zi insa recomndat este sa se bea 20

Dupa cele 4 zile pana la sf sapt(V,S,D) sunt permise rosiile si alimentele acre:otet,lamai, iaurturi(fara fructe) si 200 gr din orice fruct( in afara de ananas,banane,mango si struguri)

Sunt interzise;
-orice aliment acru in primele 4 zile
-ulei prajit si legumele gatite
-zaharul sau mierea
-sucurile naturale
-mustar maioneza si ketchup
ispas mihaela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2130 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1613 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1097 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]