View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 15:51:58
nicol30's Avatar
nicol30 nicol30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 20 iul 2009
Locaţie: s, Romania
Vârsta: 49
Dieta: 1000 cal
Date: 168cm, 71kg
Mesaje: 4.108
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: bebelusha's playroom

Citat:
Anterior postat de bebelusha Vezi mesajul
Bun..mi-am facut si jurnal...Acum mai ramane sa ma si tin de el...sa vedem: 24 de ani si 64 de kg.Nu e bine. Am 3 sapt de cand mananc din 2 in ore(adik incerc), beau peste 2l apa plata si ceaiuri diuretice. Nu manac prajeli, ,carne doar de pui si peste. Dulciuri, mai am scapari dar nu prea mari. Nu mananc dupa ora 6(daca mi-e foame, beau ceai de memorie si somn bun ca are un gust bleah de nu-ti mai trebuie nici pe mama.. Inca nu m-am cantarit, dar nici sperante nu-mi fac. Sport doar de acasa la serv si invers(vreao 30 de min dus si inca 30 intors) rusine sa imi fie.Am zis ca ma apuc de sala in aprilie, dar pana atunci vreau sa fac acasa.
Meniu pe azi:
7 si 15: 2 felii de paine neagra cu unt si dulceata si o cana ceai
10: cafea cu laptic
pe la vreo 11:30: jumate de sandvis cu paine neagra,unt telemea si frunze de salata
pe la vreo 13/14: biscuiti vreo 70gr
apa cred ca 1l max si ceaiuri diuretice
Cam atat pe azi...ca mi-s la serv.
Bye

buna

bine ai venit printre noi si multa bafta iti doresc
deci sa o iau cu inceputul daca-mi permiti:
- bravoo pentru sport (mersul pe jos tot un sport e si la mine cam tot asta e sportul pe zi)
- minim 1000 cal/zi
- painea mi se pare ca e prea multa totusi: maxim 2 felii / zi
- dulceata si biscuitii cred ca ar trebui sa renunti la ele

in rest e ok.
__________________
Sa nu renunti ca nici nu stii ce pierzi!
nicol30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1867 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1350 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 576 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]