View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 18 nov 2011, 12:50:16
bellarontzy's Avatar
bellarontzy bellarontzy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 09 nov 2011
Locaţie: BUCURESTI, Romania
Vârsta: 41
Date: 172cm, 96kg
Mesaje: 9
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Diete care functioneaza!Voi ce credeti?

Buna Adriana,foarte frumos ca te preocupi pentru sora ta!
Eu am de slabit vreo 30 kg si mi-ar prinde bine o sora ca tine
Referitor la meniul postat de tine cred ca ar trebui sa cam raresti bananele,eu stiu ca nu prea sunt recomandate si in plus constipa!
Eu am inceput sa merg la aerobic,am terminat un abonament de 8 sedinte (2 ori pe saptamana) si acum mi-am facut unul de 12 sedinte.In kg nu am dat mare lucru,de fapt nu m-am cantarit ca nu am cantar personal si ala de la sala e praf dar mi-a disparut colacelul de la spate,am un tonus minunat,sunt mai optimista si am o preocupare sanatoasa deci sunt mandra de mine!Cineva mi-a zis ca nu e bine ca am inceput cu sportul,ca ar trebui sa tin regim si cand stagnez sa bag si sport...nu stiu ce sa mai cred,dar parca nu as renunta la aerobic...
Va rog cine are sfaturi competente in sensul asta sa ma ajute si pe mine.
scuze ca m-am bagat pe topicul tau dar sunt noua pe aici si nu ma prea descurc pe forum,in plus cred ca ne vor folosi amandurora eventualele reactii ale slabutelor la sos-urile noastre.

Mult succes surorii tale
bellarontzy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2006 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1489 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat