View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 12 feb 2010, 14:23:09
bebelusha's Avatar
bebelusha bebelusha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 28 ian 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 38
Dieta: vine barza :)
Date: 160cm, 69kg
Mesaje: 4.359
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 26 ori in 24 mesaje
Implicit re: Black23ro - JURNAL de INCURAJARE

Citat:
Anterior postat de black23ro Vezi mesajul
Buna fetelor! Sunt Iry am 26 de ani. 160cm, 71kg si mi-am facut curaj sa ma apuc din nou de dieta). Zic din nou pt ca anul trecut pe vremea asta tineam un regim alimentar prin care am ajuns la 64kg de la 92kg in cam 4 luni (tin sa mentionez ca eu cu sportul nu ma prea omor in schimb am mers ft mult pe jos, am folosit ceaiuri...de musetel mai ales si masaje anticelulitice facute acasa de mine cu creme nu prea scumpe). Ce e adevarat a fost un regim oarecum draconic dar a meritat... faza proasta a fost ca am stat cam 6-7 luni la platou... apoi au venit sarbatorile si odata cu ele cateva kg in plus asa ca bonus. Dieta fiind una hipocalorica s-a axat pe numarat calorii. Eu la sfatul medicului aveam voie la maxim 1000cal pe zi dar tb sa acoper toate grupele de mancare ca sa nu apara carente de vitamine..etc... bineinteles ca orice om constiincios nu am tinut cont de acel sfat al d-lui dr. si am mancat ft putin de aici si rezultatele rapide... dar cum v-am zis a meritat. In urmatoarele zile o sa imi fac timp sa postez acea dieta poate va fi gasita interesanta de cineva... Momentan am ales ca la inceput de dieta sa fac cateva zile poate o saptamana de detoxifiere a organismului cu ceai de musetel cu lamaie, varza si mere... si multaaaa apa.
Va pup ... si sper sa ne auzim ... un sfat... o critica ... un schimb de opinii... orice e binevenit...
buna scumpo..eu te sustin in ceea ce ti-ei propus...sunt convinsa ca ai sa arati de milioane....!!! in rest ce sa iti zic...multa rabdare si perseverenta iti doresc..si sa stii ca suntem toate alaturi de tine....