View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 24 dec 2011, 22:51:52
DyaStar's Avatar
DyaStar DyaStar este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 163cm, 63kg
Mesaje: 41
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal korynika - Fight against the FAT!)

Buna bine ai venit si eu sunt noua dar am reusit sa "prind" cate ceva.Hai sa vedem cum te pot ajuta cu calculatorul .Te duci sus la "calculator nutritional" si dupa sus la "cauta aliment" si scrii ce vrei sa zicem "branza de vaci".O sa gasesti foarte multe rezultate si cateodata o sa gasesti chiar acelasi produs pe care il cauti(producator,tip).Dupa dai la adauga in meniu si setezi mai intai in ce se masoare(g,felii) dupa cantitatea si dupa la ce masa ai consumat respectivul aliment.Cat despre apa o gasesti la "bauturi nealcoolice"(si eu am cautat-o o zi intreaga).Dupa ce ai terminat cu mancarea continui cu activitatiile fizice.Pentru asta dai click sus pe "calorii consumate" si adaugi timpul la fiecare activitate pe care ai desfasurat-o(sunt foarte multe categorii).Dupa dai click pe "calculeaza calorii consumate" si "adauga la meniu".Meniul e gata(in partea dreapta) si poti sa-i dai "salveaza meniul".
DyaStar, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2084 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1567 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1310 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]