Subiect: Jurnal Eliff
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 28 dec 2011, 19:37:24
sandra24's Avatar
sandra24 sandra24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 27 nov 2010
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 164cm, 67kg
Mesaje: 657
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eliff

Citat:
Anterior postat de eliff Vezi mesajul
Buna seara slabutele buna seara jurnalule
Eu sunt Elif si vreau sa fiu slabuta!!! (cine nu vrea?!)
Nu prea ma pricep care este "regula" aici pe forum,dar am vazut posibilitatea jurnalului,si bineanteles ca ..hop si eu Si in indepartata adolescenta imi placeau jurnalele,si sper ca de aceasta data sa imi fie si de folos,in lupta cu kilogramele (muuuuulte) in plus. Undeva la 35-40 adica
Sunt noua printre voi,vreau sa slabesc mai mult ca oricand,dar...de unde sa incep? ce dieta mii s-ar potrivi? habar nu am. De o saptamana(de cand va citesc),am renuntat la paine,grasimi,carbogazoase.. La zahar nu a fost cazul deoarece de 8 luni nu folosesc decat zaharina atunci cand este cazul.
Bun deci cam asta sunt acum! Ajutati-ma cu sfaturi va rog:ce sa fac si cu ce sa incep?
Va imbratisez si va astept in vizita

(am uitat sa va spun ca pana acum nu prea am fost fan sport ,dar ca de maine voi face bicicleta caci voi primi cadou una de la sotul )
Buna seara si bine ai venit in gasca noastra
In primul rand trebuie sa ai vointa si rabdare...presupun ca aceste kg in plus nu le-ai acumultat peste noapte..deci o sa dureze ceva pana vei scapa de surplus..asta daca vrei sa o faci intr-un mod sanatos si care sa tina toata viataEu ti-as recomanda sportul ca baza..orice fel de miscare este binevenita...de la cele clasice sau noi..ca sporturi pana la curatenie..shopping..plimbat cainele etc...numai sa te misti
Important e sa renunti la mancarea procesata..cat mai natural..nu fast food ..chipsuri...nici zaharina nu e buna..avem alternative destule..cum ar fi mierea sau siropuri naturale din fructe...etc..sirop de artar...
Te imbratisez si eu si te sfatuiesc sa arunci cate un ochi pe acest site..de la articole la forum...din toate ai de invatat cate ceva.te pup si pentru suport nu ezita sa intrebi pe oricare dintre slabute..(inclusiv eu) cu siguranta te vor juta cu drag
sandra24, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2095 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1578 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1579 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]