Subiect: Jurnal yanaG
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 12 ian 2012, 18:31:38
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnal yanaG

Adica...doar o masa pe zi??? Nu ma mir ca ai pierdut laptele, ma mir insa ca nu te-ai pierdut si pe tine...
Exista si alte moduri de a slabi, fara sa te automutilezi...fizic si psihic, mai ales ca fetita ta are nevoie de o mamica sanatoasa si plina de energie; unul dintre ele ar fi sa adopti o alimentatie sanatoasa si sa faci sport. Slabitul rapid iti aduce numai dezavantaje. Mai studiaza, mai documenteaza-te.

PS - as avea o intrebare: prietena ta mai are toate pieile pe unde trebuie? M-as mira la 17 kg intr-o luna...Eu am dat jos24 de kg in 9 luni si tot nu sunt mutumita de aspectul pielii...Poate mai rezolv ceva cu putin sport.

Iti urez bafta numai daca iti schimbi dieta. Asta mi se pare sinucidere curata si nu pot sa sprijin asa ceva...
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de jolye79; 12 ian 2012 at 18:36:10.