View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 01 iun 2009, 22:48:55
vadmin's Avatar
vadmin vadmin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 45
Date: 182cm, 77kg
Mesaje: 1.886
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 31 ori in 8 mesaje
Implicit Re: Calculator calorii - Activitati fizice

Citat:
Anterior postat de Luna Vezi mesajul
Buna seara ! Mai intai, vreau sa iti multumesc personal pentru facilitatile create noua, pentru munca si dedicatia cu care ai facut-o

Acum vine si intrebarea

Selectez calculatorul de calorii (activ fizice), bifez pe rand activitatile desfasurate, introducand pt fiecare timpii corespunzatori, imi apar in dreapta toate valorile (activitati + calorii arse), dau salveaza meniul, se gandeste un pic si apoi imi apare pagina goala ca si cum as fi resetat valorile (Total consumat : 0 ). Merg la meniul meu de azi si imi spune tot 0 (zero).

Ce fac gresit ?

Multumesc
Buna seara,

Iti multumesc pentru felicitari si ma bucur ca noul mecanism este util pentru voi, o sa fie din ce in ce mai bine, dar ca la orice lucru, trebuie timp si dedicare .

Dupa ce ai salvat meniul, este normal sa dispara toate alimentele din partea dreapta (reseteze), deoarece aplicatia 'salveaza' meniul pentru data selectata (poate fi si alta data, nu numai ziua curenta) si trece meniul in stare de 'pregatire initiala pentru alt meniu'.

In calendar, acolo unde afiseaza 0, acela este numarul de calorii ingerate. Daca dai un clic pe 0 (numarul de calorii), in partea de jos, sub calendar, aplicatia incarca tot meniul selectat anterior pentru data selectata.

Aici a mai aparut o idee, o sa afisam in calendar, nu numai caloriile ingerate, dar si caloriile consumate/arse in paranteze cu valori negative.


Oricum, ideea pentru a vedea meniul salvat, este sa dai clic pe numarul de calorii (cu bold), de la o anumita data (zi/luna).
Răspuns cu citat