Subiect: Jurnal denisa
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 26 ian 2012, 14:35:11
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Jurnal denisa

Citat:
Anterior postat de denisadaniela Vezi mesajul
Buna slabutelor,nu stiu daca postez unde trebuie,dar...ultima data cand am scris aici mancam foarte putin si nu faceam sport deloc,dupa ce am citit cateva din povestile voastre,si am vazut poze(trebuia sa ma conving)m-am gandit sa schimb cv,si am inceput prin a-mi face abonament la sala(care e la subsolul blocului in care stau) am renuntat si la infometare,nu tin o dieta dar manac muulta salata fructe carnita la gratar,am mai trisat cu niste prajiturele cu piersica,daaaar,dar fac sport alerg putin la sala ma mai agat de niste aparate iar casa ma chinuie niste exercitii de taebo,pap cam 1300-1400 de kal...si ma simt chiar bine,de data asta sper sa reusesc,nu am prea mari probeme cu greutatea insa am solduri mari,de talie nu se pune problema(nici nu cred ca am asa cv)burtica e imensa,iar fundul meu incepe de undeva de sub coaste..ufff asta e tot ast sfaturi..pupici
Buna Denisa!

Ma bucur sa aud ca ai renuntat la infometare si ca te-ai orientat spre un stil de viata sanatos. Insa trebuie cumva sa rezolvi si aspectul psihologic al problemei, altfel tentatia de a te infometa va reveni. Cand spun aspectul psihologic ma refer la atitudine: subapreciere si perceptie deformata asupra corpului. Tu vorbesti de solduri prea mari (cand ai 79cm) si burti imense la 49 de kg si 16% procent de grasime
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat