View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 09 feb 2012, 01:57:47
Sand's Avatar
Sand Sand este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit re: Ce facem cand nimic nu mai functioneaza?

Citat:
Anterior postat de anat Vezi mesajul
...vreau doar sa pot scapa de grasimea asta inestetica si sa imi reglez metabolismul.
Multumesc anticipat!
Buna,

Cum stai cu somul? Conteaza foarte mult. Dar cu factorul stres? O idee ar fi sa incerci sa continui cu pasii pe care i-ai facut si sa incerci cateva sedinte platite de masaj. Exista un soi de masaj pentru sportivi, care combina un fel de miscari pentru relaxarea muschilor in paralel cu un mesaj pentru modelare, pe zone talie-sold, abdomen etc. Trebuie sa ai un mod de viata activ si o dieta curata. Masajul redistribuie oarecum grasimea de pe corp si in acelasi timp relaxeaza mentalul. Imi pare rau ca nu stiu exact cum se numeste metoda, am uitat.

(Am facut asa ceva cu ani in urma in Bucuresti si a fost de MARE ajutor contra stres/dureri lombare/subtiere de talie etc. Doua sedinte de 30 de minute pe saptamana sunt destul. Se maseaza totul, inclusiv degetele la maini si picioare...de la un capat la altul si e foarte calmant. Iesi super-traspirata in final, tre' sa ai grija sa nu racesti. Maseuza care s-a ocupat de mine a emigrat in Germania de muuulti ani. Facuse 2 ani de medicina tipa si era super-pasionata de diferite tehnici de masaj).

Ai grija de tine.
Răspuns cu citat