View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 10 feb 2012, 21:30:20
jeny2105's Avatar
jeny2105 jeny2105 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 25 oct 2010
Locaţie: CLUJ-NAPOCA, Romania
Dieta: Dukan
Date: 172cm, 109.8kg
Mesaje: 2.299
Aprecieri acordate: 96
Am fost apreciat(a) de 135 ori in 91 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Hey hey hey!

Iaca imi incepui si eu un jurnal care sper sa ma ajute in procesul de slabire..
Acum aproximativ doi ani am slabit de la 71 kg la 61.5 kg, cu ajutorul unei diete hipocalorice personalizate.. Mi-am numarat strict caloriile si am facut sport (putin tae bo, aerobic), desi nu pot spune ca am rupt normele cu sportul..
Slabirea a fost lenta, aproximativ 6 luni.
Problema este ca, la fel de lent, m-am ingrasat cam 5.5 kg intr-un an si incepusem sa ma simt groaznic, ma uitam in oglinda si incepeam sa plang cand imi vedeam suncile, mai ales in solduri.
Am descoperit de curand dieta Dukan si avand in vedere ca am aflat numai lucruri pozitive despre ea, cum ca fetele care au tinut-o chiar au slabit sanatos, am decis sa o incep si eu..
Astfel ca de pe data de 8 Februarie am inceput faza de atac pe care am de gand sa o tin 5 zile.
Nu vreau sa ma cantaresc inca, o voi face dupa cele 5 zile de atac.
Problema majora e ca nu am facut deloc sport pana acum pentru ca ajuns destul de tarziu acasa si pana ma invart, pana fac ceva de mancare, etc se face tarziu si ma simt obosita..
Sunt constienta ca ar trebui sa ma mobilizez si sa fac macar 20 de minute de sport (aerobic, zumba, orice), de mers pe jos nu cred ca se pune problema pe vremea asta
Eu sunt si o mare comoda si lenesa.. shame on me
Imi propun ca in acest weekend sa fac cate 20 -30 min de zumba pe zi plus bicicleta.

Meniul meu de azi, pana la aceasta ora:
Dimineata - iaurt light Panda 0,1% cu o lingura de tarate si o lingura de fructe goji
Pranz - 400 g Supa de piept de pui si galuste din tarate de ovaz Dukan si o conserva de peste in suc propriu
Plus multa apa si ceai diuretic.

Cheers!
buna Klaudia si bafta in ceea ce faci
si eu de azi am inceput Duncan, si am si eu o intrebare, e voie supa in prima faza??? eu stiam ca nu