View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 16 feb 2012, 22:36:52
Niculae Roxana's Avatar
Niculae Roxana Niculae Roxana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 25 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 168cm, 78kg
Mesaje: 6.775
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit re: Jurnal dana (gabi23oct)

Buna draga mea,

Bine ai venit in comunitatea noastra......
Am intrat sa-ti urez multa bafta....si sa-ti dau cateva sfaturi de inceput....
Ma bucur ca ai ales sa-ti schimbi stilul de viata intr-unul sanatos...cu pasi mici si siguri....este de preferat asta decat sa tii vreo dieta restrictiva....cu care sa ai rezultate rapide ....dar apoi sa pui toate kilogramele inapoi....felicitari pentru sport....este bine sa-l incluzi in viata ta pentru ca accelereaza metabolismul...ajuta la sanatatea inimii...iti da un tonus bun...energie...si te ajuta sa arzi calorii...
As vrea pentru inceput sa-ti recomand cateva link-uri peste care sa te uiti si sa inveti unele lucruri foarte importante ....despre alimentatie si sport....
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nite-2592.html
Ce inseamna slabit sanatos?!
Cum trăiesc sănătos? - Calculator calorii - Slabute.ro
Cum Slabesc? - Slabute.ro
Cred ca iti ajung aceste link-uri pentru inceput....daca te intereseaza ceva in mod special nu ezita sa ne intrebi....vom fi langa tine si vom face tot posibilul sa te sustinem.
Ar fi foarte frumos daca ai intra si la calculatorul nutritional....si ti-ai posta meniul zilnic...pentru a putea face o evaluare alimentatiei tale ....sa-ti dam sfaturi ....sa te sustinem...
Alt lucru important este sa iti aflam necesarul caloric....si ca sa putem face asta imi mai trebuie 1 informatie despre tine...daca alaptezi ....
Deocamdata cam atat cu informatiile.

Multa bafta in continuare.....iti sunt alaturi daca ai nevoie de mine...
O seara frumoasa!
Niculae Roxana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2289 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1772 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]