View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 22 feb 2010, 20:41:13
ianna's Avatar
ianna ianna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 iun 2009
Locaţie: IL, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 42
Dieta: sanatoasa verde si cu gratare
Date: 170cm, 64kg
Mesaje: 4.305
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 10 ori in 8 mesaje
Implicit Re: jurnal Teo-visez sa ajung de la 115kg la 65 kg

stai stai stai....nu te arunca asa....ca eu am inceput dieta dupa sarcina si d`aia am avut asa frumoase rezultate...plus fiecare organism e diferit.... eu zic intai sa vedem cum e metabolismul tau...


si ti-as propune altceva ...daca imi permiti

1. taie prajelile, painea, sucurile, grasimea, uleiul, zaharul, fast food-uri

2. papa normal cu conditia de mai sus si numara caloriile zi-ne cat papi..ca si numar.... daca papi tot 2500... scade la un 1800...daca papi 1800..scade la un 1600...oricum nu mai jos de 1400-1600... ca ai multe kg de dat jos si sa nu ai surpriza neplacuta de stagnare si va fi greu sa treci peste ea daca nu poti scade din nr caloric

3. incepe zilnic cu mers pe jos...afara si ..vezi ca in jurnalul meu e un program start walking..practica-l de 3 ori pe sapt

4. bea 2 L de apa cu sau fara lamaie

5. ceai verde recomand seara

6. grepfruit ultima gustare tot seara

8. nu papi dupa ora 18/19

Ne expui aici meniul zilnic ...vezi sus la calorii iti poti face meniul... sunt si cateva art pe forum cum sa faci meniul si apoi sa-l pui in jurnal...si in fct de asta vedem unde ar mei trebui schimbat.....


sa vedem si ce sfaturi iti mai dau si alte slabute
__________________
rog in profil sa mentionati dieta pe care o tineti -Succes si la un cantar cat mai zgarcit
jurnal Dupa fapta si rasplata
Alimentatia cu prea putine calorii - Slabute.ro
Sfaturi, de prin forum, adunate
Dieta si alaptarea
ianna, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi. Pentru a slăbi 2.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1190 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]