Subiect: Idei culinare
View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 04 iun 2009, 12:24:27
mishutza's Avatar
mishutza mishutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Idei culinare

Ok,sper sa am timp sa iti scriu ceva chestii.Imi pare rau pt tine,si pt sotul tau ca e asa mancator de chestii grase.Tinand cont ca tu ii gatesti,poti incet sa ii schimbi obiceiurile amilentare.
Sa incep cu ce am postat aici pe forum,ca sa poti vedea si o poza
salata de paste fainoase
Prima ,dureaza maxim 15 minute pana o pui pe masa.Car se fierbe pastele tu pregatesti tot restul,si gata.
Pseudo-pizza
Nici asta nu dureaza mai mult de 10 minute,cel putin asa dureaza la mine,dar eu sunt extrem de iute.
musaca de cartofi,331 calorii /portie
Asta dureaza mai mult,dar ii poti satisface nevoia sotului de carne,si prea multe calorii nu are,daca o faci cum am facut-o eu.
Ce mai fac eu seara(asta cand am chef,ceea ce nu se intampla prea des in ultimul timp,offf)
Pe o farfurie pun,asezate cat mai frumos si apetisant,feliute de salam,sunca,bacon,depinde ce am prin frigider,doua trei feluri de branza tot feliata,rosii,.gogosari,castravete verge,si in ultimul timp si morcov.Paine si unt bienitneles,si asta e masa noastra de seara.
Salate fac din orice imi pica la mana,din porumb,mazare,fasole,si rosii de exemplu.Si e bestiala.
Rosii cu mozzarela sunt preferatele noastre.Se taie rosiile felii rotunde,la fel mozzarela,felii de castraveter.Se aseaza o felie de rosie si deasupra o felie de mozzarela,se pune otet,de obicei balsamico,si ulei de masline.Incerc sa iti incarc si o poza.Sper sa te ajute
Imagini ataşate
File Type: jpg tomaten mozzarela.jpg (8,1 KB, 12 vizualizări)
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat