View Single Post
  #3 (permalink)  
Vechi 25 feb 2010, 18:55:35
innerfile's Avatar
innerfile innerfile este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 25 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 37
Dieta: Dieta personalizata
Date: 170cm, 70kg
Mesaje: 8
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal de bord Innerfile- Misiune

salut!!!!

Pai dieta mi'am facut'o eu insami, dupa ce am incercat N diete din reviste, diete de vedete sau nu...
Practic vreau sa slabesc 10 kg in 3 luni aproximativ, dupa care sa ma mentin.

Am programat 5 mese pe zi, micul dejun, o gustare, pranzul, gustare si cina cu 3-4 ore inainte de culcare.Eu ma culc pe la 12/1 noaptea deci am pus ultima masa pe la 9/ 9:30.
Alimentele sunt cam aceleasi pe cale le consumam si inainte de dieta, exceptand chipsurile si tot junk foodu , cola, sucurile din comert in general si dulciurile.
Mesele este f important sa fie cam la aceleasi ore! pt ca organismul sa'si faca un program de functionare.

si am introdus 40 de minute de fitness zilnic.
miscare in general fac mereu...eu merg f mult pe jos, nu iau busu si metroul decat daca e ceva urgent pt ca nu imi plac aglomeratiile.
dimineatza 1 ora de plimbare-alergat cu cainele in parc, seara inca juma d ora tot asa...are la energie.................. io obosesc si ea nimica... cre k e pe baterii.

O sa va tin la curent cu meniul zilnic

Ceaao! Ma loveste Lala (catelusa) cu labele sa o scot afara
__________________
innerfile, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2448 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1931 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1157 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]