View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 20 apr 2015, 07:23:00
michellabfirst's Avatar
michellabfirst michellabfirst este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 14 dec 2011
Locaţie: galati, Belgia
Vârsta: 47
Dieta: ma ghidez dupa principiile MM
Date: 158cm, 66.4kg
Mesaje: 659
Aprecieri acordate: 607
Am fost apreciat(a) de 810 ori in 442 mesaje
Implicit Re: Jurnal pentru concurs si nu numai :)

Buna dimineata drag jurnal
Astazi sunt foarte entuziasmata, e ziua de incepere a concursului si cantarul (dragul de el) imi arata un minus de 1,6kg.Sunt multumita pentru ca am facut multe abateri in ultima vreme si ma asteptam la un plus de cel putin 500gr
Citat:
Anterior postat de danuta Vezi mesajul
neata
hai sa iti explic cum fac eu ceaiul de ghimbir...cantitatile sunt ptr 1l de apa...cam 1.5-2 cm de ghimbir pe care il razi sau daca nu ai posibilitatea il tai cat mai marunt,il adaugi in apa care fierbe si il lasi cam un minut sa fiarba dupa care opresti focul,adaugi vreo 2-3 frunze de menta si il lasi acoperit vreo 10 minute,apoi il pui in cana si adaugi 2-3 felii de lamaie si ocazional miere...eu beau fara miere.Se poate face si doar de ghimbir dar eu il prefer asa....ghimbirul este iute la gust dar are aroma unei lamai,mie imi place,il mai pun si in mancare,ieri de exemple am pus la macrou facut la cuptor...ii da o aroma aparte...incearca.Poti ptr inceput sa pui mai putin ghimbir sa vezi daca iti place aroma.....la ghimbir e asa...ori iti place ori nu....nu prea e cale de mijloc.
o zi buna si inca o data bafta la concurs
Am sa cumpar astazi si am sa fac dupa reteta ta si vad daca imi place.Iti multumesc
Merci si pt incurajari
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1378744

Nu poti face totul intr o zi!!!
Acest membru apreciaza mesajul lui michellabfirst:
danuta (20 apr 2015)