View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 02 mar 2018, 15:34:18
Michelina's Avatar
Michelina Michelina este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Jurnal 2018 Michelina

Later, later edit!
Still nimic pe frontul slabirii - dar de azi - gata cu glumele. M-am saturat ca in fiecare zi sa ma stresez ca fie nimic nu ma incape, fie daca ma incape arat oricum .... naspa tare. Toate hainele imi sunt stramte, inconfortabile.

Am fost la ski - m-am rupt pe partii - am facut o febra de zile mari - am plecat cu 64, am venit cu 64 kg.
Am mers zilnic pe jos la munca. Nimic.

Azi - post negru si de maine la Dukan.
Am fost - mi-am cumparat ce am nevoie.
3 zile atac, 57 zile croaziera si 82 zile consolidare

Deci 2 mai ating greutatea ideala - 56 kg ( zice el)
23.07 - termin consolidarea. Desi la metabolismul pe care il am acum cred ca raman vesnic la consolidare.

In plus voi continua cu cei 10.000 pasi pe zi si o sa fac de 30 min miscare zilnica.

Of, of.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
adinico (05 mar 2018), corinnef (24 mai 2018), LOREDANA99 (04 mar 2018)