View Single Post
  #30 (permalink)  
Vechi 21 sep 2009, 16:53:20
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Se cauta voluntare pentru Scarsdale!!!

Citat:
Anterior postat de luize Vezi mesajul
Buna dimineata, fetelor!

Ce mai faceti, cum va mai merge cu dieta?
Mie bine (sper), iar fiecare zi care trece si in care reusesc sa nu ma abat de la reguli, mi se pare o mare realizare. Tentatiile exista peste tot, dar cu fiecare zi ma simt mai puternica in a nu le ceda. Deja incep sa cred, pe propria mea piele, ca imi pot schimba stilul de alimentatie. Am citit ca e posibil acest lucru, multe fete declarau asa, dar mi se parea putin cam mult sa poti schimba ceva dupa doar 2 saptamani de dieta. Si uite dovada ca se poate. Cel putin teoretic, pentru ca asta simt si gandesc dupa nici 2 saptamani, dar sper sa reusesc si practic. Se spune ca daca vrei, poti.

Diana27 ma bucur ca si tie iti merge bine cu dieta asta si cred ca, intr-adevar conteaza sa ne sustinem reciproc!

Slabuta, sa stii ca aia cu pepenele am citit-o la "Principiile, meniul si rezultatele dietei Scarsdale", reguli de baza in timpul dietei, fructe interzise. De aia ma alarmasem, dar ieri, cand mi-ai zis ca aveam voie, si stiind ca mancat numai cand trebuia, sincer, m-am linistit. Oricum, nu era sfarsitul lumii, dar chiar m-am straduit sa respect regulile si mi-ar fi parut rau sa gresesc din nestiinta.

Imi pare rau ca nu mi-am luat masurile inainte de dieta, pt. ca mi se pare mie ca imi vin putin mai largute unele haine.... Poate e doar in mintea mea, ca am citit ca se poate ca pe cantar sa nu se vada modificari, dar la centimetru, da...

Va doresc o zi frumoasa, ca vremea de afara, si vorbim mai tarziu.

Va !

Luizeeeeee, pe unde esti?

Ceva schimbari la cantar? Cum te simti?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat