View Single Post
  #301 (permalink)  
Vechi 20 ian 2012, 10:34:30
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Dieta Nicoleta Luciu

Aleg sa raspund aici desi citatul era din alta parte, pt ca mi se pare ca este on topic:

Citat:
Anterior postat de Sushi Vezi mesajul
Cat despre mesajul tau de la dieta lui Nicoleta Luciu..cred ca toate avem un gram de minte si ne asumam responsabilitatile daca vrem sa ne imbolnavim sau sa slabim cu apa si sare. Deci c-ai postat sau nu, a fost exact zero pentru mine.


Have a nice day.
Acum inteleg ce te-a deranjat, probabil asta ai inteles, ca spun ca nu aveti minte daca va apucati de dieta respectiva.

Sa stii ca nu e vorba de minte aici, o gramada de oameni cu destula minte fac tot felul de lucruri din cauza ca tentatia de a slabi rapid este mare, si este de inteles. Tu crezi ca toate anorexicele care ajung in spitale sau chiar mor (era doar un exemplu, ca poate intelegi ca spun ca esti anorexica) nu-si asuma responsabilitatea pt ce fac? Ba da, majoritatea stiu ce le asteapta si aleg sa isi asume consecintele. Nu zic ca e totuna sa faci foame sau sa traiesti pe supa si compot.
Poate tu stii care sunt posibilele consecinte ale dietei respective, poate altii nu, de accea am spus ce am spus. In schimb daca alegi sa-ti asumi riscul, nu mi se pare ok sa-ti cauti aici viitoare "colege de boala"

E evident dreptul tau sa fie zero pt tine tot ce spun altii, dar nu mi se pare o atitudine benefica.

By the way, e un pic ciudat sa vb asa mult cu o persoana despre care nu imi pot face nici o idee, nu spune nimic despre ea, e ok daca te intreb de exemplu cati ani ai?

Have a nice day too.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat