View Single Post
  #305 (permalink)  
Vechi 25 mai 2020, 10:34:36
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Căsuta slăbuțelor active

Citat:
Anterior postat de butterfly30 Vezi mesajul
Sibiu si targu mures sunt cele mai civilizate orase, asta si pt ca sunt relativ mici. Brasovul a devenit muuult prea aglomerat si este aproape imposibil atat de condus din cauza sensurilor unice nesfarsite, ca si de parcat. Cluj nu mi-a placut, Oradea este cel mai frumos oras din tara, dar santier, timisoara este aglomerat, haotic, si santier. Constanta este cam murdarica si nu prea modernizata, moldova e toata blocata in secolul trecut, iar bucureștiul nu il cunosc inca, era planificat pe vacanta de primavara, dar...pandemie . Am fost o singura data, in centru, si mi s-a parut mizerabil si pe alocuri insalubru, dar cu siguranta nu am prins eu o zi buna. Eu adooor iasul, dar din pacate traficul este infernal si soferii, inclusiv eu, foarte agitati
Vara trecuta am stat la iasi 3 luni, cu munca Eu ma duc destul de des in Iasi pentru ca firma unde lucrez si-a deschis de ceva timp punct de lucru acolo.
Foarte frumos Iasul.. si ai mereu ce face acolo, mai ales vara. Aglomerat ce-i drept, dar na, e oras mare, e normal.
Fluturas, ai fost la Tiki Village acolo langa Ciric?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
butterfly30 (25 mai 2020), Q88 (25 mai 2020)