View Single Post
  #31 (permalink)  
Vechi 21 nov 2012, 09:49:04
athena1509's Avatar
athena1509 athena1509 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 ian 2012
Locaţie: bz, Romania
Vârsta: 42
Date: 164cm, 82kg
Mesaje: 29
Aprecieri acordate: 8
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 5 mesaje
Implicit Re: Jurnal athena1509 -O schimbare pana la Craciun

buna dimineata! Of of..mai mai..nici nu stiu cu ce sa incep. De vreo 2 zile as manca si pietre..mi-e pofta de orice desi fac tot posibilul sa ma abtin. Am mai gustat cate o bucatica de cioco..aseara am scapat la varza calita acasa cu 2 felii de paine...iar dimineata cantarul arata 78 ((.
Am tot citit in forum despre dieta Scarsdale si ma bate gandul sa incerc sa o tin. Sper sa reusesc .Daca mai e cineva care o tine..va astept cu drag sa impartasim pareri. Pedalez in continuare seara desi nu reusesc sa trec de 30 de min de cele mai multe ori...iar de 4 zile am si eu stepper pt picioare cu care am inceput sa fac cate 10 minute.
Mi se pare atat de greu sa scad sub 75....tot timpul ma impotmolesc aici la 77-76
athena1509, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2031 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1514 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 998 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]